برندسازی نامینیک با طبقه بندی جدید

دوست عزیزی با ارسال نظر پرسیده اند: شما که سایت مهدیکا رو داشتید و کلی روش کار کردید و خوب هم پیش رفته چرا باید دوباره سایت نامینیک رو بزنید؟ اینکه بخواهید چند تا سایت داشته باشید به ضعیف شدن برند سایتتون منجر نمیشه؟

ضمن تبریک سال نو، پاسخ بنده به صورت زیر است:

مهدیکا، وبسایتی است که شامل کتاب های سئو + نقد وبسایت ها از نگاه سئو، کاربرپسندی و بازاریابی اینترنتی + مصاحبه با مدیران سایت ها می شود، از دید شما ما می توانستیم یک دسته بندی جدید به مهدیکا اضافه کرده و در مورد برندسازی اینترنتی بیشتر صحبت کنیم، مخاطب مهدیکا از این موضوع استقبال میکرد و این موضوعات هم از یکدیگر دور نبودند.

پیشنهاد شما، پیشنهادی منطقی است و اتفاقا در کتاب هایی چون عمو پاندا و دیوان سئو به برندسازی اینترنتی پرداخته شد و این مساله به رشد سایت مهدیکا کمک کرد، اما دلیل آغاز به کار سایتی جدید با موضوع مستقل چه بود؟

دلیل اول – پیشگیری از برداشت اشتباه: مهدیکا در طبقه بندی سایت های سئو قرار دارد، اگر میخواستیم با مهدیکا به آموزش برندسازی اینترنتی بپردازیم برداشتی اشتباه در ذهن بسیاری از کاربران سایت شکل میگرفت، از آنجاییکه در یک سایت سئو با برندسازی اینترنتی آشنا می شدند، اینطور برداشت می نمودند که برندسازی اینترنتی هم یکی از مباحث سئو است، در این صورت ما هیچگاه نمی توانستیم جایگاه این علم را به خوبی نشان دهیم.

دلیل دوم – حفظ تمرکز هر دو سایت: اگر برندسازی اینترنتی به مهدیکا اضافه می گردید، تمرکز این سایت از مبحث سئو کمرنگ تر می شد اما حالا هم مهدیکا متمرکز بر همان موضوعات قبلی است و هم سایت متمرکز جدیدی را به اسم نامینیک آغاز کرده ایم، حفظ دامنه ی تمرکز یکی از دلایل موفقیت برندها محسوب می شود.

دلیل سوم – ایجاد طبقه بندی جدید: مهمترین دلیل ما برای شروع وبسایتی که صرفا در زمینه برندسازی اینترنتی فعالیت نماید، ایجاد طبقه بندی جدیدی در سایت ها بود، سایت های برندسازی اینترنتی، البته این طبقه بندی هنوز ایجاد نشده است و زمانی میتوانیم بگوییم که طبقه بندی جدید ایجاد شده که چندین وبسایت دیگر در این زمینه تاسیس شوند، یکی از قدرتمندترین راهکارهای ساخت برند، تمرکز است، اما تمرکز درصورتی بیشترین تاثیر را خواهد داشت که زمینه ساز ایجاد یک طبقه بندی جدید گردد.

دلیل چهارم – روابط عمومی: روابط عمومی از ابزارهای قدرتمند ساخت برند می باشد و شروع طبقه بندی جدید یکی از راه های استفاده از این ابزار است، اگر ما در سایت مهدیکا، دسته بندی جدیدی به نام برندسازی اینترنتی را افزوده و شروع به تولید محتوا می کردیم، این خبر به اندازه خبر شروع به کار یک وبسایت که در زمینه جدیدی فعالیت خودش را آغاز کرده برای رسانه ها اهمیت نداشت، اما خوشبختانه ایده ی سایت نامینیک مورد توجه سایت های خبری قرار گرفته و اطلاع رسانی بسیار خوبی در این زمینه انجام شد، زمانی که مساله ای برای رسانه ها مهم باشد، برای مخاطبین آن رسانه ها نیز مهم خواهد شد.

یک مثال غیراینترنتی:

برندسازی با آغاز طبقه بندی جدیدفرض کنید صاحب یک برند در زمینه مایع ظرفشویی بوده و به فکر توسعه کارمان افتاده ایم، دو راه حل پیش روی ما قرار دارد:

راه حل اول: مایع ظرفشویی خود را طوری تغییر دهیم که افراد بتوانند از آن به عنوان مایع دستشویی نیز استفاده کنند.

راه حل دوم: مایع دستشویی تولید کرده و با نام تجاری جدید به بازار عرضه کنیم.

ما کار دوم را کردیم تا هم خودمان تکلیفمان را بدانیم و هم مخاطبانمان…

٪ نظرات
راه اندازی شده توسط همیار وردپرس